Новини
Директор КП «Плесо» взяв участь у дебатах на тему «Як зробити Дніпро доступним для киян?» (ФОТО)
Генеральний директор КП «Плесо» Денис Пікалов взяв участь у дебатах на тему «Як зробити Дніпро доступним для киян?». Захід відбувся 03.11.2015 року у конференц-залі коворкігу «МедіаХаб» (вул. Суворова, 4/6), організатором виступила Агенція журналістики даних http://texty.org.ua/.
Виступали також:
- Олександр Оксимець, керівник інтерактивного проекту «Вкрадений Дніпро. Як киян позбавили доступу до річки»;
- Ганна Бондар, в. о. головного архітектора Києва;
- Григорій Мельничук, співкоординатор Ради Києва з урбаністики;
- Віктор Зотов, архітектор, співзасновник Школи урбаністики «CANactions»;
- Дмитро Савчук, завідувач лабораторії шкідливої дії вод Інституту водних проблем та меліорації НААН України.
Модератор: журналістка Наталія Соколенко.
На обговорення були винесені, зокрема, наступні питання.
- Що розуміти під «доступністю» берега (як кожен спікер тлумачить поняття «доступності»)?
- Чи дійсно уся берегова лінія у Києві повинна бути доступною для купання, відпочинку, проведення спортивно-масових заходів і т. д.?
- Як підвищити комфортність наявних набережних?
- Як забезпечити доступність Дніпра в місцях, обмежених комерційними структурами та приватними особами (паркани приватних будинків та елітної забудови, ресторани, дебаркадери, яхт-клуби)?
- Що робити з промзонами і занедбаними підприємствами, розташованими біля Дніпра?
- Що робити з необлаштованими зеленими територіями уздовж берега?
- Як забезпечити безпеку киян під час відпочинку на воді, пляжах та інших прибережних зонах?
- Чи потрібна Києву Концепція розвитку Дніпра та хто має її розробляти?
Кожен зі спікерів висловив своє бачення проблем, запропонував власні варіанти розгляду порушених питань з того чи іншого боку. Експерти обговорили шляхи вивчення іноземного досвіду, запозичення і втілення найкращих напрацювань у Києві, проілюстрували найефективніші, на їхню думку, шляхи досягнення тих результатів у сфері розвитку рекреації та облаштування громадських територій і публічних просторів, які потребує суспільство. А також відповіли на запитання слухачів.
Так, Денис Пікалов розповів про найбільш прийнятну для Києва концепцію пляжів та підкреслив важливість якісної роботи рятувальної служби, а також зазначив, що вагомою проблемою столиці України є відсутність очисних споруд, внаслідок чого неочищені стічні води з міської дощової каналізації виходять безпосередньо у Дніпро через 130 колекторів та призводять до забруднення у тому числі і пляжних зон.
Основні висновки, тези, міркування та пропозиції були зафіксовані модератором з метою їх передачі київській міській владі для врахування думки громадсько-експертого середовища у подальшій роботі.