КП Плесо

Спеціалізована аварійна рятувально-водолазна служба

Спеціалізована аварійна рятувально-водолазна служба (САРВС) КП «Плесо» станом на сьогодні є найбільшою службою порятунку на воді у м. Києві.

Започаткована Рятувально-водолазна служба була у 50-х роках минулого століття і мала назву «Київська центральна міська служба порятунку», у 80-х роках служба була перейменована на «Київську водолазно-рятувальну службу», а з 1996 року  ‒ Спеціалізована аварійна рятувально-водолазна служба є невід’ємним структурним підрозділом Комунального підприємства «Плесо».

Основною метою діяльності Служби є рятування і охорона людей на водних об’єктах міста Києва, обстеження підводної акваторії пляжів та зон відпочинку, надання своєчасної допомоги потерпілим, проведення пошукових робіт, захисті навколишнього природного середовища та локалізації зони впливу шкідливих і небезпечних факторів, що виникають під час аварій,  інших водолазних та рятувально-водолазних робіт.

У структурі САРВС функціонує 6 рятувальних та 3 рятувально-водолазних станції, а на літній період додатково організовується робота сезонних рятувальних постів.

Рятувальниками, до складу яких входять й медичні працівники підприємства, постійно проводиться забезпечення безпеки на воді під час спортивних змагань та заходів на воді.

Відповідно до Закону «Про аварійно-рятувальні служби» у листопаді 2012 року Спеціалізованою аварійною рятувально-водолазною службою КП «Плесо» було пройдено обов’язкову атестацію на здатність до проведення аварійно-рятувальних робіт і рішенням атестаційної комісії, створеної наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України, отримано відповідне свідоцтво про атестацію аварійно-рятувальної служби.

Причини нещасних випадків врятованих людей

Порушення правил поведінки на воді:

42%

Користування плавзасобами:

27%

Алкогольне сп’яніння:

18%

Стрибки з мостів, порушення поведінки на льоду та рибальство:

13%

Місцезнаходження станцій

РВС №1

Дніпровський район,
Труханів острів,
пляж «Центральний»

РВС №2

Дніпровський район,
вул. Мікільсько-Слобідська

РВС №3

Дніпровський район,
Венеціанський міст,
пляж «Дитячий»

РС №4

Оболонський район,
вул. Прирічна

РС №6

Дніпровський район,
Венеціанський острів,
пляж «Золотий»

РС №8

Дніпровський район,
вул. Дружби Народів

РС №12

Деснянський район,
вул. Оноре де Бальзака,
пляж «Троєщина»

РС №14

Голосіївський район,
вул. Набережно-Корчуватська,
затока «Галерна»

РС №15

Дніпровський район,
острів Жуків